Bozyazı Kaymakamlığı 

   
T.C. İçişleri Bakanlığı e-icisleri projesi Bilgi Edinme İnsan Hakları Başvuru Formu e-mevzuat bilgi sistemi TC Kimlik no sorgulama Resmi Gazete
   
 
 

Bulunduğunuz Yer: Haberler  >>   İlçemizden Haberler

 TARIMSAL ENVANTER PROJESİ TANITILDI
 

 

 Bu içeriği yazdırmak için tıklayın...  Yazı tipini küçültmek için tıklayın.  Yazı tipini büyütmek için tıklayın.

 
 

Bozyazı Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığına ait “Bozyazı Tarımsal Envanter Projesi” tanıtım toplantısı ve iftar yemeği; Bozyazı Kaymakamı M.Kamil SAĞLAM, Tekmen Belediye Başkanı Mehmet TAŞ, Cumhuriyet Savcısı Hidayet KANDEMİR, Hakim Sezer SÖYLEMEZ, İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ercan YILMAZ, daire amirleri, merkez ve belde mahalle muhtarlıkları ve 14 köy muhtarının katılımı ile Bozyazı Öğretmenevinde yapıldı.

            Toplantının açılış konuşmasında Bozyazı Kaymakamı M.Kamil SAĞLAM; Devlet Planlama Teşkilatı 5 yıllık ulusal kalkınma planlarını hazırlarken kurumlardan gelen verilerden faydalanmaktadır. Kurumlardan Devlet Planlama Teşkilatına gönderilen veriler ne kadar güncel ve doğru veriler olursa ülkemizin kalkınması için yapılan planlarda o kadar başarılı olacaktır.

            Bundan dolayı; hem Bozyazı ilçemiz hem de ülkemiz için faydalı olacağını düşündüğümüz ve Bozyazı ekonomisinde büyük öneme sahip tarımsal faaliyetlerin envanterinin çıkarılması projesini Adana ve Mersin’de kurulan Çukurova Kalkınma Ajansına sunulmasına karar verdik.

            Türkiye’de ilk kez uygulanan bu proje Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından kabul görmüştür. Bozyazı Kaymakamı M.Kamil SAĞLAM uygulama aşamasına gelen projemizin Bozyazı ilçemize ve tüm ülkemize hayırlı olmasını dilerim diyerek diğer katılımcılara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

            Proje hakkında bilgi vermek üzere söz alan İlçe Tarım Müdür Vekili ve Proje Koordinatörü Çetin BİBERCİ; Kalkınma Ajanslarının kuruluş amaçları ve TR62 “Adana Mersin” Düzey 2 illerinde kurulan Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından 2008 yılında yapılan Proje Teklif Çağrısı hakkında bilgiler sundu.

            Konuşmasını tarımsal envanter projesi hakkında bilgilendirme yaparak sürdüren proje koordinatörü Çetin BİBERCİ, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı Teşkilatlanma ve Destekleme Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının desteklenmesi programına ve Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından yapılacak proje teklif çağrılarına mutlaka proje sunulmasına, kabul gören projelerin sahiplenilmesini ve sürdürülebilirliğinin sağlanması gerektiğini belirtti. Proje fikri olan gerçek ve tüzel kişiler proje başvurusunda bulunabilirler. İlçe Tarım Müdürlüğü olarak proje hazırlama konusunda teknik destek sağlamaya her zaman hazır olduklarını belirterek sözlerini tamamladı.

 


Bu içerik toplam 252.205 kez gösterildi, Site toplam 587.396 kez gösterildi, sayfalarımızı şu an 18 kişi geziyor.       
                   
     
     
     

 

Bozyazı Kaymakamlığı Resmi Web Sitesi
Koordinatör: